0

М илан победи Рома с 3:1 в мач от 20-ия кръг на Серия А. Оливие Жиру откри резултата от дузпа в 8-а минута, а Жуниор Месиас удвои в 17-а минута. Тами Ейбрахам върна надеждите на гостите в последните минути на полувремето. Рома остана с 10 души след червен картон на Рик Карсдорп, а в 81-а минута Рафаел Леао оформи крайното 3:1. В последните секунди и Джанлука Манчини си изкара червен картон за гостите, а Златан Ибрахимович изпусна дузпа.

След успеха си Милан продължава да заема втората позиция в класирането с 45 точки. Лидер е Интер с 46, но и мач по-малко. Рома, от своя страна, e седми с 32.

Дербито на кръга между Ювентуи Наполи все пак ще се играе, след като до последно бе под въпрос заради заразени с COVID-19 футболисти и в двата отбора.