0

М илан победи драматично с 2:1 големия си съперник Интер в дербито от петия кръг в първенството на Италия. Матео Габия с глава отбеляза победния гол в заключителните минути на двубоя, осигурявайки втория успех в полза на "росонерите" през новото първенство.

В десетата минута Кристиан Пулишич влезе в наказателното поле и шутира откривайки резултата за Милан, но само 18 минути по-късно Федерико Димарко възстанови равенството.

Вратарите Ян Зомер от Интер и Майк Менян от Милан направиха ключови спасявания в хода на двубоя и преди решителното попадение на Габия в 89-ата минута.

Драматичният успех свали част от напрежението за треньора на "росонерите" Пауло Фонсека, чието бъдеще остава неясно след слабото начало на сезона в Серия А и Шампионската лига.

Преди тази среща шампионът Интер беше в серия от шест поредни победи в дербито на Милано. "Нерадзурите" са на шесто място с 8 точки, но и Милан е със същия актив на седмата позиция.