0

М илан стана шампион на Италия за 19-и път в историята си и първи от 11 години насам. „Росонерите“ не допуснаха изненада в последния кръг на Серия А - с категорична победа с 3:0 като гост над Сасуоло завършиха на върха с две точки пред втория Интер, който също спечели с 3:0 последния си мач у дома срещу Сампдория.

Милан реши съдбата на титлата още до почивката, когато паднаха и трите гола. Французинът Оливие Жиру вкара две попадения, а Франк Кесие добави трети гол, като и за трите асистира Рафаел Леао.

През втората част Златан Ибрахимович се появи в игра за Милан и не след дълго прати топката в мрежата на Сасуоло с глава, но попадението бе отменено заради засада.

Росонерите на Стефано Пиоли си бяха като вкъщи на стадиона на Сасуоло с 18 000 тифози на Милан, създали подобаваща шампионска атмосфера за любимия си тим.

В същото време в Милано запалянковците стартираха шампионските нощни празненства на прочутия площад „Дуомо“ още преди последния съдийски сигнал на мача със Сасуоло.

Другият милански гранд Интер напразно се надяваше съседите да се препънат в Сасуоло, като направи нужното срещу Самп.

След нулево първо полувреме Интер набързо реши мача с три гола в началото на втората част на Иван Перишич и Хоакин Кореа (2).

Така и двата големи футболни трофея на италианското калчо – скудетото и Купата на Италия, този сезон са във витрините на миланските отбори.

38-и кръг на Серия А, сезон 2021/22: Специя – Наполи 0:3, Интер – Сампдория 3:0, Сасуоло – Милан 0:3; от събота: Дженоа – Болоня 0:1, Аталанта – Емполи 0:1, Лацио – Верона 3:3, Фиорентина – Ювентус 2:0.