0

П оловин час след последния си домакински мач през сезона Интер вдигна Скудетото. Официалната церемония по награждаването на „нерадзурите“ започна след равенството 2:2 с Лацио от предпоследния 37-и кръг на Серия. Още преди седмици тимът си гарантира 20-ата титла в своята история.

Футболистите на Интер излязоха един по един, за да получат златните си медали, докато обираха овациите на феновете на трибуните на „Джузепе Меаца“. Те бяха облечени с фланелки с №20 на гърба и две звезди отпред.

Феновете пък бяха подготвили приказна хореография по случай завоювания трофей.

В другите мачове Рома си осигури шестото място в генералното класиране, след като Ромелу Лукаку вкара единствения гол за победа с 1:0 срещу Дженоа.

Кръг преди края на сезона Рома е с 63 точки и три пред вечния съперник Лацио, както и три зад Аталанта. Това означава, че "вълците" ще играят поне в Лига Европа, но могат и да стигнат до Шампионската лига, ако Аталанта запази петото си място и спечели финала във втория по сила клубен турнир срещу Байер Леверкузен.

Рома остана с човек по-малко през второто полувреме, след като Леандро Паредес получи два жълти картона. Столичани обаче стигнаха до единственото попадение в 79-ата минута, когато Ромелу Лукаку бе точен с глава след центриране.