0

К ристиано Роналдо изигра най-силния си мач за Ал Насър след трансфера си в Саудитска Арабия.

Португалецът се разписа на 4 пъти при успеха с 4:0 над Ал Вехда в мач от 16-ия кръг на първенството.

Първото попадение падна след 21 минути игра. Абдулрахман Герееб пусна фин пас към Кристиано в наказателното поле, той напредна отляво и с плътен удар по диагонала прати топката долу в далечния ъгъл за 1:0.

В 41-ата минута Сами Ал-Наджей проби през центъра, изведе Роналдо очи в очи с вратаря и с ново отлично изпълнение португалецът удвои аванса на Ал Насър.

Голямата звезда на саудисткото първенство заби първия си хеттрик в арабската страна в 53-ата минута, когато бе точен от дузпа, спечелена от Абдулрахман Герееб. Така той вече има поне по един хеттрик във всяка от последните 14 години от своята кариера.

При доста сходна ситуация с първите две Роналдо бе изведен сам срещу противниковия вратар Абдулкудус Атиа, който спаси първоначалния му удар, но нямаше шанс при добавката и Кристиано оформи крайното 4:0 в полза на своя тим в 61-ата минута.

По този начин Ал Насър заема първо място в класирането с актив от 37 точки. Ал Вехда е 13-и с 15.