0

Б айерн Мюнхен и Байер Леверкузен отбелязаха късни голове при драматично равенство 2:2 в дербито на петия кръг на Бундеслигата, което остави Леверкузен на върха в таблицата.

Двата отбора започнаха мача като единствените с пълен актив от 9 точки след първите три кръга и срещата се очакваше с голям интерес.

Многомилионната придобивка на баварците Хари Кейн откри резултата в 7-а минута с глава след центриране на Лерой Сане.

Това не смути гостите, които изравниха чрез Алехандро Грималдо от пряк свободен удар в 24-а минута.

И двата отбора имаха много шансове за гол в следващите минути, но отлични изяви на вратарите  Свен Улрайх и Лукас Храдецки запазиха равенството до последните минути.

В 86-а минута Леон Горецка стреля мощно и направи Храдецки безпомощен, давайки отново аванс на Байерн в резултата.

Баварците се виждаха победители, но в добавеното време Леверкузен получи дузпа и Ексекиел Паласиос реализира за крайното 2:2.

Леверкузен е лидер с 10 точки, колкото има и вторият Байерн, но по-лоша голова разлика.