0

С гръм и трясък започна годината в Серия А – Наполи, единственият непобеден отбор през сезона в големите европейски лиги, бе повален 0:1 от Интер в Милано. Неаполитанците досега имаха 13 победи и 2 равни, като 11 от победите им бяха поредни.

Така след 16-тия кръг на италианското първенство преднината на Наполи вече не изглежда толкова недостижима за преследвачите: отборът на Спалети е с 41 точки, следван от Милан с 36, Юве с 34 и Интер с 33.

Голът забоде в 55-ата минута Един Джеко, който бе ключовият играч за успеха на „нерадзурите“, за които Лукаку се завърна в стартовия състав редом до босненеца, с Лаутаро на скамейката.

През равностойното първо полувреме, в което гостите контролираха топката, а домакините пропуснаха да открият чрез Дармиан и Лукаку, решителната атака дойде 10 мин. След почивката.

Арменецът Мхитарян пусна страхотен пас към Димарко, чието перфектно центриране бе превърнато в гол от Джеко, изпуснат от Рахмани в ключова зона.

Италия, Серия А, 16-ти кръг, сряда:

Салернитана - Милан    1:2, Сасуоло - Сампдория    1:2, Специя - Аталанта      2:2, Торино - Верона        1:1 , Лече - Лацио           2:1, Рома - Болоня          1:0, Кремонезе - Ювентус    0:1, Фиорентина - Монца     1:1, Интер - Наполи 1:0, Удинезе - Емполи 1:1.