0

Н аполи и Интер не се победиха в мач от 25-ия кръг на Серия А. Двубоят на стадион "Диего Армандо Марадона" завърши при резултат 1:1.

Домакините поведоха с гол на Лоренцио Инсиние от дузпа, докато за "нерадзурите" точен бе Един Джеко в началото на второто полувреме.

След равенството Интер остава на първо място във временното класиране с 54 точки. Наполи е втори с 53. Това поставя Милан в много изгодна позиция, тъй като "росонерите" са трети с 52 и при победа над Сампдория утре ще оглавят Серия А.

В друг мач от кръга Лацио спечели категорично с 3:0 домакинството си на Болоня. Чиро Имобиле изведе римските „вълци“ напред в резултата още преди почивката, а през втората част две попадения добави Матия Дзакани.

През по-голямата част от мача столичани владееха поведоха топката и контролираха случващото се на терена, така че стигнаха напълно заслужено до трите точки.

След успеха Лацио се изкачи до седмата позиция в класирането с актив от 42 точки, докато Болоня е 13-и с 28.