0

О тборът на Ботев (Пловдив) постигна втора победа в контролните срещи от подготвителния си лагер в Турция.

„Канарчетата“ надделяха с минималното 1:0 над руския Рубин (Казан) в четвъртата си проверка на турска земя. Единственото попадение в мача бе дело на Мартин Секулич в средата на първата част.

В 22-ата минута вратарят на Рубин излезе напред при една силно изритана напред топка, но не се справи убедително с изчистването ѝ от границата на наказателното поле и тя попадна в Мартин Секулич, който без забавяне я прати в мрежата за 1:0.

В самия край на мача пък футболист от тима от Казан бе изгонен от руския рефер след втори жълт и съответно червен картон и така Ботев се поздрави с успеха.

Това бе четвърта контрола за играчите на Душан Керкез от лагера в Белек, като до момента „жълто-черните“ допуснаха загуби от от полския Гурник (Забже) и от унгарския ФК Пакши и постигнаха минимална победа срещу датския Вейле.