0

Л ивърпул се изкачи на върха на класирането на Висшата лига и ще бъде там поне до четвъртък, когато досегашният лидер Арсенал приема Уест Хем. Мърсисайдци се наложиха над Бърнли само с 2:0, въпреки че тотално надиграха своя съперник и можеха да стигнат до много по-изразителна победа.

Две от попадения на гостите дискусионно не бяха зачетени след намеса на ВАР.

Дарвин Нунес сложи край на головата си суша, след като откри резултата в шестата минута. Диого Жота се завърна на терена след дълго лечение на контузия и отбеляза втория гол в 90-ата минута, като за него това бе попадение номер 50 за Ливърпул.

След този успех мърсисайдци имат преднина от две точки пред Арсенал. Следващият мач на Ливърпул е домакинство на Нюкасъл на 1 януари. За „артилеристите“ предстои домакинство на Уест Хем.

Воденият от Венсан Компани Бърнли пък е предпоследен с едва 11 точки.