0

П ари Сен Жермен спечели за 12-и пък Суперкупата на Франция, след като се наложи над Тулуза с 2:0. Това бе първи трофей за треньора на парижани Луис Енрике.

ПСЖ откри резултата още в третата минута чрез южнокорейския си национал Кан-ин Ли, който се възползва от подаване на Усман Дембеле. Звездата на ПСЖ Килиан Мбапе, който отново игра на върха на атака, удвои резултата в 44-ата минута, като с това попадение стана голмайстор №1 на отбора на "Парк де Пренс" със 111 попадения. Малко преди това вратарят на домакините Джанлуиджи Донарума бе предотвратил изравняване, като отклони удар на Тайс Далинга от носителя на Купата на Франция Тулуза в гредата.

Мароканският национал Ашраф Хакими също уцели напречната греда от пряк свободен удар в 56-ата минута.

Пари Сен Жермен получи и лоша новина заради излизането заради контузия на защитника Малин Шкриняр, който бе заменен от новото попълнение от Бразилия Лукас Бералдо.

Мачът трябваше да се изиграе през месец август в Тайланд, но се провали заради организаторите и бе насрочен веднага след Нова година в Париж.