0

Р еал Мадрид и Манчестър Сити завършиха 1:1 в първия полуфинал на Шампионската лига.

И двата гола дойдоха след бомбени удари. Винисиус Жуниор откри резултата за испанците през първата част, Кевин Де Бройне изравни след почивката.

Така двата отбора оставиха развръзката за реванша след седмица в Манчестър.

Първият точен удар в мача бе в осмата минута, когато Кевин Де Бройне затрудни белгийския си сънародник Тибо Куртоа.

Пет минути по-късно Родри от Манчестър Сити нанесе плътен нисък удар от границата на наказателното поле, като Куртоа успя да изби в корнер. Веднага след това белгийският вратар парира и удар на Ерлинг Халанд.

В 18-ата минута Родриго от домакините проби  отдясно, пусна за Бензема зад защитата, но вратарят Едерсон излезе предвидливо и изпревари французина.

В 25-ата минута Родри загуби топката от Винисиус, който центрира остро в наказателното поле на гостите, като в последния момент Рубен Диаш изби топката с шпагат пред непокрития Бензема.

В 36-ата минута Реал откри резултата при единствения си шанс до момента. При много бърза атака, в основата на която беше Едуардо Камавинга, топката стигна до Винисиус, който от границата на пеналта с много мощен удар препарира бразилския си сънародник Едерсон – 1:0.

Това бе седмият гол за бразилеца в Шампионската лига през сезона.

След почивката Реал започна да доминира в играта, като в 50-ата минута страхотна многоходова атака на „кралския клуб“ завърши с шут на Бензема, който в последния момент бе отклонен в корнер.

След час игра домакините имаха претенции за дузпа заради ръка на Грийлиш след удар на Феде Валверде, но португалският съдия Артур Диаш прецени, че не е имало умисъл.

В 67-ата минута Манчестър Сити изравни резултата. Голът падна, след като гостите успяха да отнемат топката от испанската защита, Гюндоган пусна късо към Де Бройне и белгиецът с мощна тупалка от границата на наказателното поле направи 1:1.

В 78-ата минута Кроос центрира от пряк свободен удар, а Бензема нанесе хубав удар с глава от малък ъгъл, който бе спасен от Едерсон.
В края на мача Орелиен Чуамени и Начо замениха ветераните на Реал Тони Кроос и Лука Модрич. Марко Асенсио пък се появи на мястото на Родриго. Пеп Гуардиола не направи нито една смяна за тима на Манчестър Сити.

В последната минута на редовното време Чуамени отправи страхотен удар под гредата, а Едерсон извади топката с една ръка в корнер.

Финалът на Шампионската лига е на 10 юни в Истанбул.