0

З вездата на Фулъм Александър Митрович може да бъде наказан до 10 мача, заради изблъскване и саморазправа срещу съдията Крис Кавана.

Фулъм водеше на Манчестър Юнайтед с 1:0 в двубой от четвъртфиналите във ФА Къп, когато в 71-ата минута Вилиан отби топката от голлинията с ръка, а Крис Кавана отиде да преразгледа ситуацията с VAR.

През това време мениджърът на „котиджърс“ Марко Силва отправи реплика към главния арбитър, заради което му бе показан директен червен картон. Кавана отсъди 11-метров наказателен удар и червен картон за Вилиан, защото е спрял топката от това да влезе в мрежата с ръка.

Поради тези обстоятелства Александър Митрович не успя да си сдържи нервите и изблъска Кавана, докато ме говореше на висок тон, заради което и той бе изгонен. Очаква се решението на арбитражната комисия към ФА. Ако сърбинът бъде ударен за 10 мача, реално за него лятната почивка ще дойде предсрочно.