0

К ристиано Роналдо отново влезе под светлината на прожекторите, доказвайки, че когато става въпрос за финали, винаги е на високо ниво.

38-годишният португалец донесе трофея от Купата на арабските шампиони на своя Ал Насър, вкарвайки и двата гола за успеха с 2:1 срещу Ал Хилал във финала.

Срещата бе много драматична, като Ал Насър получи три червени картона в течение на сблъсъка.

След нулево първо полувреме, Ал Хилал поведе в резултата с гол на Майкъл в 51-ата минута.

Двадесет минути по-късно Ал Насър остана с 10 души на терена след червен картон на Абдулалех Ал Амри.

В 74-ата минута обаче Роналдо изравни след подаване на Ал Ганам.

Малко след това нервите избиха и Науаф Ал-Бушаил, който бе на скамейката на Ал Насър, получи директен червен картон.

До края на редовното време повече голове не паднаха и така срещата влезе в продължения. Там на сцената отново излезе Роналдо, който вкара за 2:1 в 98-ата минута, а 5 минути след това треньорът на Ал Насър Луиш Кастро бе изгонен.

Въпреки че останаха без треньора си и с 10 души на терена, Роналдо и компания удържаха аванса си и така спечелиха първи трофей за сезона.