0

Г руповата фаза на Шампионската лига върви към развръзка и по всичко личи, че Манчестър Юнайтед ще отпадне от турнира след загуба с 3:4 от Копенхаген. Расмус Хьолунд вкара два гола за „червените дяволи“ в 3-ата и 28-ата минута. Манчестър Юнайтед остана с човек по-малко на терена, след като Маркъс Рашфорд получи директен червен картон в 42-ата минута. До края на първото полувреме Копенхаген възстанови паритета след головете на Мохамед Елиунуси и Диого Гонсалвеш от дузпа. Бруно Фернандеш възстанови преднината на своя тим след точно изпълнена дузпа в 69-ата минута. Лукас Лерагер възстанови равенството в 83-ата минута, а Рууни Барджи, роден в Кувейт, шведски национал, вкара победния гол за датските „лъвове“ в 87-ата минута. След този успех Копенхаген се изкачи до второ място в групата с актив от 4 точки, докато Манчестър Юнайтед остава на дъното на таблицата с 3 пункта.

Хари Кейн пък показа огромната си класа, като вкара и двата гола за успеха а Байерн Мюнхен над Галатасарай с 2:1 на „Алианц Арена“. Кейн вкара в 80-ата и 87-ата минута на двубоя. Единственият гол за Галатасарай бе дело на Седрик Бакамбю в края на срещата. След този успех Байерн Мюнхен продължава да бъде 100-процентов с 4 успеха в 4 двубоя и 12 точки, докато Галатасарай остава на 3-о място с 4 пункта.

Кадри от Шампионската лига

Getty Images

Друг английски тим - Арсенал, постигна важна победа с 2:0 над Севиля на „Емирейтс“."Артилеристите" поведоха в 30-ата минута с гол на Леандро Тросар след асистенция на Букайо Сака и добра работа на Жоржиньо в центъра. Самият Сака покачи на 2:0 в 64-ата минута след пас зад центъра на Габриел Мартинели. С успеха Арсенал събра 9 точки на първото място във временното класиране в група В, на четири пред ПСВ Айндховен и Ланс. Севиля е с едва две точки на последната позиция. В следващия кръг „топчиите“ посрещат французите, а андалусийци приемат „филипсите“.

14-кратният шампион на Европа - Реал Мадрид, продължи 100%-овия си рекорд и за 32-ри път от 32 случая преодоля груповата фаза на Шампионска лига и се класира за директните елиминации, след като победи потугалския Брага с 3:0 на „Сантяго Бернабеу“

Отборът на Интер също е 1/8-финалист в Шампионската лига. „Нерадзурите“ си осигуриха участието в елиминациите на турнира, след като записаха трудна победа с 1:0 при гостуването си на РБ Залцбург в двубой от четвъртия кръг на група D. Резервата Лаутаро Мартинес се превърна в герой за миланския гранд, разписвайки се от дузпа в 85-ата минута. Аржентинецът не спира да бележи от началото на сезона.