0

Р езервата Ромелу Лукаку вкара единствения гол за победата на Интер с 1:0 над гостуващия Порто, играл от 78-ата мин. С човек по-малко след изгонването на Отавио.

Лукаку се разписа с добавка, след като първият му удар се отби от гредата в 86-ата минута на "Сан Сиро".

Порто имаше двоен шанс при 0:0, но вратарят на Интер Андре Онана отказа както Зайду Сануси, така и Мехди Тареми.

Реваншът се играе на "Ещадио до Драгао" в Порто във вторник, 14 март.

Лукаку влезе в 58-ата минута на мястото на бившия нападател на Манчестър Сити Един Джеко и спечели мача, след като реагира най-бързо от всички, когато ударът му с глава срещна рамката.

И двете страни ще съжаляват за пропуснатите шансове. Интер, вторият в Серия А, се приготви да ликува в последната минута на първото полувреме, но ударът с глава на Алесандро Бастони бе избит от Диого Коста.

Хакан Чалханоглу също вида по-рано как ударът му с глава е париран, както и Лаутаро Мартинес, оставен непокрит.

Порто също имаше своите моменти, но изпуснаха Матеус Урибе и Тареми.

Изгонването на Отавио беше дойде след два жълти картона – първият за оспорване на решение преди почивката, а втория за фаул срещу Чалханоглу.