0

Л идерът в първенството на Германия по футбол Унион Берлин увеличи преднината си на върха след победа над Борусия Дортмунд с 2:0 като домакин в среща от десетия кръг.

Унион вече има 23 точки, с пет повече от втория Фрайбруг, който по-късно тази вечер ще гостува на Байерн Мюнхен. Борусия Дортмунд остава с 16 точки в актива си на осма позиция в подреждането.

Съставът от Берлин удължи позитивната си серия на четири поредни победи във всички турнири и вече 11-и мач няма поражение като домакин в Бундеслигата, като последното бе от 13 февруари именно срещу Борусия.

Домакините нанесоха решителен удар срещу противника в рамките на петнайсетина минути през първото полувреме. Яник Хаберер отбеляза и двата гола срещу вицешампионите. Той откри резултата в осмата минута, възползвайки се от грешка на вратаря на гостите Грегор Кобел за 1:0.

В 21-ата Хаберер получи топката от Джордан Сибачу и с отличен изстрел от дистанция направи резултата 2:0.