0

Т отнъм стигна до обрат от 0:1 до 2:1 срещу Глазгоу Рейнджърс в третата си контрола от предсезонната подготовка. Така лондончани спечелиха купата „Уолтър Тул“, наречена на футболиста на двата отбора от първите две десетилетия на миналия век.

На митичния „Айброкс“ домакините поведоха в резултата в 24-ата минута благодарение на Антонио Чолак. Тимът на Антонио Конте обаче излезе със съвсем различно лице след почивката и само в рамките на 8 минути (между 50-ата и 58-ата) стигна до две попадения, като и в двата случая точен бе Хари Кейн.

По време на 90-те минути в Глазгоу Конте смени абсолютно целия си състав, като в игра влязоха всички нови попълнения – Ив Бисума, Ричарлисон, Иван Перишич, Джед Спенс и Клеман Ленгле.

Следващата контрола на „шпорите“ е на 30 юли на „Sammy Ofer Stadium“, където тимът ще се изправи срещу един от бившите си мениджъри – Жозе Моуриньо и водения от него Рома.