0

Л идерът в класирането Наполи постигна 13-а победа за сезона във футболното първенство на Италия, след като спечели срещу гостуващия Удинезе с 3:2 в среща от 15-ия кръг. Така домакините записаха 11-и пореден успех в Серия А.

Играчите на Наполи поведоха с 3:0 в резултата, след което допуснаха две попадения в рамките на три минути, но в края удържаха победата.

Виктор Осимен откри резултата с удар с глава в 15-ата минута, а в 31-ата Пьотр Зелински покачи след точен изстрел малко под дясната греда, който не остави шанс на вратаря на Удинезе.

Елиф Елмас завърши индивидуална атака с превъзходен удар от вътрешността на наказателното поле за 3:0 в 58-ата минута.

След това играчите на Наполи видимо се отпуснаха и позволиха на съперника да върне две попадения.

Илия Несторовски в 79-ата минута се разписа с перфектен удар от границата на наказателното поле, а в 82-ата Лазар Самарджич вкара втория гол за гостите.

Наполи е на върха в класирането с 41 точки, с 11 повече от Лацио и Милан, които са с мач по-малко. Удинезе остава на осма позиция с 24 точки.