0

Ш ампионът Пари Сен Жермен загуби гостуването си на Рен с 0:1 в мач от поредния кръг на френското първенство. Загубата на пълния стадион „Парк Роажон“ е втора в шампионата на звездната селекция с Меси, Мбапе и Неймар.

Единственото попадение отбеляза десният бек Хамари Траоре в 67-ата минута. Асиньо можеше да вкара за 2:0 в последната минута, но би над вратата.

Неймар и Меси започнаха като титуляри, а Мбапе се появи от резервната скамейка, но и това не помогна на столичани да се спасят от поражение.

С победата Рен вече има 37 точки и заема 5-то място, а ПСЖ е лидер, но вече само с 3 точки пред втория Ланс.

Първото полувреме мина изцяло под надмощието на Рен. Арно Калимуендо и Ловро Маер пропиляха отлични възможности да изведат домакините напред в резултата.

ПСЖ тръгна уверено през втората част, но ветеранът Стив Манданда направи няколко добри спасявания на вратата на Рен. В 56-ата минута за парижани в игра се появи Килиан Мбапе.

В 64-ата минута Хамари Траоре отбеляза единственото попадение в мача, след като матира Донарума с отличен удар по земя.

До края на срещата ПСЖ хвърли всички сили в атака, но без успех.