0

Арсенал запази мястото си на върха във Висшата лига след хикса 1:1 в шеметен мач срещу Ливърпул на „Анфийлд“.

Арсенал започна по-мотивирано и успя да поведе в резултата още в 4-а минута. Защитникът Габриел Магаляес бе точен с глава след центриране на Йодегор от фаул.

Футболистите на Юрген Клоп имаха претенции за дузпа в 20-ата минута, когато топката срещна ръката на Мартин Йодегор в наказателното поле на Арсенал, но реферът Крис Кавана подмина ситуацията.

Мохамед Салах изравни в 29-а минута с великолепна индивидуална проява. Египтянинът финтира Зинченко и с мощен шут в близкия ъгъл не остави шансове на вратаря - 1:1. Попадението е 151-о за Салах във Висшата лига, с което той влезе в топ 10 на реализаторите в турнира за всички времена.

Зрителите станаха свидетели на куриозна ситуация малко по-късно, когато защитникът на Ливърпул Костас Цимикас получи контузия, след като се сблъска с мениджъра на тима Юрген Клоп и бе принудително сменен от Джо Гомес.

През втората част двата отбора внимаваха повече да не допускат грешки в защита, но Ливърпул повече може да съжалява за пропуснатата победа, след като в 73-а минута Салах отне топката, напредна в половината на Арсенал и подаде на Трент Александър Арнолд, който от чиста позиция разтресе напречната греда.

Равенството остави Арсенал на върха в класирането с 40 точки, една повече от Ливърпул и Астън Вила, които имат по 39.