0

Т итлата в Премиершип, ФА Къп и Шампионската лига – към тези три трофея лети Манчестър Сити, който с победата с 3:1 над Лестър вече 10 мача е без загуба.

Нещо повече - „гражданите“ настигнаха лидера във Висшата лига Арсенал, който е вече само на 3 т. Отпред. С решаващ мач помежду им в Манчестър след 11 дни (на 26 април).

Гуардиола направи само три промени по отношение на единадесетте, които победиха Байерн (3:0) в първия мач от четвъртфиналите на Шампионската лига: Аке, Аканджи и Гюндоган отстъпиха място на Уокър, Лапорт и Махрез.

Пеп промени вече почти обичайното си 1-3-2-4-1 с ултра-атакуващо 1-3-1-5-1, със Стоунс в защита и Уокър и Грийлиш, даващи ширина на отбора от крилата.

Дийн Смит, наследил уволнения Брендън Роджърс, нямаше мечтания дебют с Лестър. В 25-ата мин. Отборът му вече падаше с 0:3.

Домакините пратиха 10 свои играчи в полето на съперника, като откриха още в петата минута.

Джон Стоунс се възползва от лошо изчистване на Варди при корнер, за да вкара с удар с левия крак. Нещо специално за бившия Евертън: това бе първият му гол извън пеналта в цялата му кариера във Висшата лига.

Лестър не можеше да поеме дъх: притежанието на Сити (89-11%) беше смазващо и в резултат на тази доминация те направиха 2-0 след 13 мин.
Грийлиш центрира отляво, а Ндиди "изчисти" с ръка. Дарън Ингланд не го видя... но VAR го подсети.

Халанд реализира с точен и силен удар до левия страничен дирек на Иверсен.

А 3:0 в 25-ата мин. бе след контра: Де Бройне се възползва от загубената от Дюсбъри-Хол топка, за да намери спринтиращия Халанд, който изпревари всички, за да хлъзне пак с левачката своя 32-и гол във Висшата лига този сезон покрай излезлия да го посрещне вратар на Лестър.

Той вече е новобранецът с най-много голове във Висшата лига - надмина 30-те на Кевин Филипс - и има осем мача пред себе си, за да счупи абсолютния рекорд, държан от Анди Коул (34, 1993-94) и Алън Шиърър ( 34, 1994-95).