0

Л ивърпул победи трудно с 1:0 у дома Астън Вила в мач от 16-ия кръг на шампионата по футбол в Англия, очакван най-вече заради завръщането на любимеца на „Анфийлд Роуд“ Стивън Джерард. Новият мениджър на Вила бе посрещнат с бурни овации, името му бе скандирано така, както само агитката на Ливърпул умее.

Накрая, обаче, Стиви Джи си тръгна с празни ръце – без вкаран гол, без точка. Червените взеха победата с дузпа на Салах в 67-ата мин.

Ливърпул има 37 точки на второто място във временното класиране, докато Астън Вила заема 12-та позиция.

Челси спечели драматично с 3:2 у дома срещу Лийдс с два гола от дузпи, един от които падна късно в добавеното време на срещата.

"Белите" поведоха изненадващо с попадение на Рафиня от 11-метров наказателен удар след 28 минути игра. Най-тежкото наказание във футбола беше отсъдено след нарушение в наказателното поле на Маркос Алонсо.

Лондончани изравниха с мощна тупалка на Мейсън Маунт три минути преди почивката. Челси взе преднина след точно изпълнена от Жоржиньо дузпа в 58-ата минута, но гостите възстановиха равенството седем минути преди изтичане на редовното време с първия гол в елита на Джо Гелхард.

В добавените минути Клих фаулира в наказателното поле Антонио Рюдигер и отново Жоржиньо хладнокръвно оформи крайното 3:2. "Сините" са на трето място с 36 точки, докато Лийдс е на 15-та позиция във Висшата лига.

Арсенал победи 3:0 у дома Саутхемптън. Яловият напоследък нападателят Обамеянг беше изваден от състава на столичани заради дисциплинарно нарушение. В негово отсъствие бързи голове на Александър Лаказет и Мартин Йодегор преди почивката дадоха солиден аванс за "артилеристите". Габриел оформи класическия успех за домакините в 62-ата минута.

Арсенал е на петото място във Висшата лига, докато "светиците" се намират на 16-ата позиция до момента.