0

А рсенал и Саутхемптън направиха феноменален мач на "Емиратс", завършвайки при резултат 3:3 в двубой от поредния кръг на Висшата лига.

Тимът, воден от Микел Артета, изоставаше с 0:2 до 14-ата минута, след като допусна първия гол още в 27-ата секунда. Реализира го Карлос Алкарас. Тио Уолкът удвои аванса на тима си 13 минути по-късно. Габриел Мартинели намали изоставане на "топчиите" в 20-а минута, а Дуйе Чалета-Цар заби за трети път топката във вратата на "артилеристите".

Момчетата на Микел Артета обаче възкръснаха магически, за да изравнят до 3:3 в рамките на 120 секунди в края на мача. В продължението имаше още шансове за домакините, но до победен гол така и не се стигна.

Лондончани са лидери във временното класиране със 75 точки, но вторият Манчестър Сити има 70 и два мача по-малко, а предстои и директен двубой на "Етихад". Саутхемптън е последен с 24 точки.