0

Р еал Мадрид завърши наравно 1:1 у дома срещу Атлетико Мадрид в дербито от 23-ия кръг в испанския шампионат.

Гостите играха в намален състав в дълъг период от двубоя на "Сантяго Бернабеу", но успяха да си тръгнат с точка, която може да се окаже решителна в борбата за титлата, както и в надпреварата за класиране в Шампионската лига.

След 23 изиграни мача "кралският клуб", който бе вдигнат до небесата от британската преса след боя 5:2 над неадекватния Ливърпул в ШЛ тази седмица, изостава на 7 точки от водача Барселона. Ако каталунците в неделя резнат заплашения от изпадане Алмерия като гости, то преднината им ще стане двуцифрена.

Доволен от своите, със забележки към рефера за изгонването на Кореа, треньорът на Атлетико Диего "Чоло" Симеоне дори запя на пресконференцията за кеф на журналистите. Запитан как съумява да играе толкова успешно срещу Реал на "Бернабеу" (с него Атлетико има 3 победи, 4 равни и 4 загуби), Чоло каза, че вероятно се дължи и на късмет, но най-вече на импулса от песничката на феновете: "Чоло, остани! Чоло остани!", която аржентинецът изпя с широка усмивка.

В първата част на дербито на Мадрид  нямаше много интересни моменти в двете наказателни полета, а в 64-ата минута Анхел Кореа получи директен червен картон за удар срещу Антонио Рюдигер в центъра на терена.

Атлетико поведе в резултата противно на всички очаквания. В 78-ата минута Хосе Хименес се разписа с глава след центриране от фаул на Антоан Гризман.

Пет минути преди края на редовното време Лука Модрич центрира от ъглов удар и 18-годишният Алваро Родригес възстанови равенството. Той е вторият най-млад голмайстор в историята на "белите", които спечелиха с 5:2 като гости срещу Ливърпул на осминафиналите в Шампионската лига.

Реал Мадрид се намира на второ място в класирането в Ла Лига с актив от 52 точки, на 7 след лидера Барселона, който в неделя гостува на Алмерия.

Атлетико Мадрид заема четвърта позиция в подреждането с 42 точки.