0

Т улуза победи Ливърпул с 3:2 в мач от група "E" на Лига Европа. Съдия на двубоя бе Георги Кабаков, който се превърна в главно действащо лице, след като отмени изравнителен гол на "червените" в 97-ата минута заради игра с ръка на Алексис МакАлистър.

Джарел Куанса реализира във вратата на домакините за 3:3, на ВАР асистентът на Кабаков - Драгомир Драганов, видя игра с ръка на Алексис МакАлистър в началото на атаката на "червените" и привика главния рефер сам да разгледа ситуацията. Кабаков нямаше нужда от много време и отсъди фал, който на практика лиши Ливърпул от точката в мача.

Преди това българската съдийска бригада не зачете и две попадения за домакините.

Арон Дьонум откри резултата в 36-ата минута. Тайс Далинг удвои в 58-ата. Кристиан Касерес си отбеляза автогол в 73-тата. Само три минути след това Франк Магри обаче отново възстанови преднината от два гола за домакините от Тулуза.

Минута преди края на редовното време Ливърпул стигна до втория си гол в мача. Появилият се като смяна Диого Жота вкара за 2:3, след като се „разходи” като на парад между отбраната на Тулуза и стреля точно покрай вратаря.

В друг мач от четвъртия кръг на група G Славия Прага победи Рома с 2:0. С победата чехите изравниха по точки „вълците“ като двата тима имат по 9.

Двата гола за Славия отбелязаха Вацлав Юречка и Лукаш Масопуст през второто полувреме.

„Джалоросите“ бяха доста далеч от най-доброто си лице, но остават в чудесна изходна позиция за излизане от групата.

Сега за Славия предстои гостуване на Сигма Оломуц в чешкото първенство. Рома пък го очаква „Дерби дела Капитале“ срещу Лацио.

Резултати и голмайстори от ранните мачове в Лига Европа:

Аякс - Брайтън 0:2
0:1 Ансу Фати (14), 0:2 Симон Адингра (52)

ЛАСК - Роял Сен Жилоа 3:0
1:0 Саша Хорват (24-дузпа), 2:0 Максим Таловиеров (45+4), 3:0 Роберт Зюл (77)

Макаби Хайфа - Виляреал 1:2
1:0 Абдулайе Сек (32), 1:1 Алекс Баена (83), 1:2 Александър Сьорлот (87)

Карабах - Байер Леверкузен 0:1
0:1 Виктор Бонифейс (90+3)

Рен - Панатинайкос 3:1
1:0 Фабиан Рийдер (9), 1:1 Фотис Йоанидис (34-дузпа), 2:1 Ибрахим Салах (65), 3:1 Людовик Блас (70-дузпа)
Ч.к: Жануел Белосиан (32)

Сервет - Шериф Тираспол 2:1
0:1 Жером Мбекели (13), 1:1 Стив Рулие (84), 2:1 Крис Бедия (90-дузпа)

Славия Прага - Рома 2:0
1:0 Вацлав Юречка (50), 2:0 Лукаш Масопуст (74)

Тулуза - Ливърпул 3:2
1:0 Арон Донум (34), 2:0 Тайс Далинга (58), 2:1 Кристиан Касерес (74-автогол), 3:1 Франк Магри (76), 3:2 Диого Жота (89)