0

Г ерманският мениджър на Челси Томас Тухел не бе на себе  си от гняв след като неговите скъпоплатени звезди се предадоха и паднаха 1:2 от Саутхемптън, въпреки, че поведоха. Той бе особено раздразнен от отказа на неговите играчи да се борят срещу заложилите на здрави физически сблъсъци „светци“.

Тухел се възмути: „Твърде лесно е да ни извадят от равновесие,  твърде лесно печелеха единоборствата, твърде лесно ни сплашваха. Не сме достатъчно корави, за да печелим тези мачове като гост. Мека, мека, мека защита. Как се спира това? С манталитет.“

Тимът на Томас Тухел остана осми в генералното класиране при равенство в точките със "светците" и по-лоша голова разлика.

Рахийм Стърлинг даде преднина на Челси в 23-та минута с третия си гол в два мача, но "сините" не задържаха дълго преднината си. Ромео Лавия изравни за домакините с удар извън наказателното поле пет минути по-късно, а Адам Армстронг обърна резултата с попадение в добавеното време.

Отборът на Челси, който отстъпи на Лийдс в предното си гостуване, така и не успя да превърне игровото си надмощие в повече през втората част и загуби двубоя.

Александър Митрович пък заби стотния си гол за Фулъм при победа на отбора с 2:1 над Брайтън на "Крейвън Котидж".
Сръбският здравеняк даде преднина на домакините в 48-та минута след пас на Неескенс Кебано, а Люис Дънк си вкара автогол след центриране на Андреас Перейра седем по-късно.

Брайтън намали след час игра с попадение от дузпа на Алексис Макалистър, но домакините спечелиха с крайното 2:1. Така Фулъм събра осем точки от пет мача, а Брайтън, който бе в серия от девет двубоя без загуба, е с десет точки.

Лийдс и Евертън завършиха наравно 1:1 в друг мач от междинния кръг, след като Антъни Гордън даде преднина на "карамелите" в 17-ата минута, а Луис Синистера изравни за домакините в началото на второто полувреме.

Така Лийдс се изкачи на пето място с осем точки и равенство с шестия Фулъм, докато Евертън е 15-и след три равенства и две поражения.

Мачът между Кристъл Палас и Брентфорд също завърши 1:1. Уилфрид Заха даде преднина на тима на Пади Виейра в началото на второто полувреме и Йоан Уиса изравни за „пчеличките“ две минути преди края на редовното време.

Палас е 13-и с пет точки, а Брентфорд се намира на деветото място с шест.

Висша лига, пети кръг, вторник: Кристъл Палас – Брентфорд – 1:1, Фулъм – Брайтън – 2:1, Саутхемптън – Челси – 2:1, Лийдс – Евертън – 1:1.

Днес:
Борнмът – Улвърхемптън, Арсенал – Астън Вила, Манчестър Сити – Нотингам Форест, Уест Хем – Тотнъм, Ливърпул – Нюкасъл; в четвъртък: Лестър – Манчестър Юнайтед

1 Арсенал             4 4 0 0 11:3 12 точки
2 Ман Сити      4 3 1 0 13:5 10
3 Тотнъм              4 3 1 0 9:3  10
4 Брайтън             5 3 1 1 6:3  10
5 Лийдс               5 2 2 1 8:5   8
6 Фулъм               5 3 2 1 8:7   8
7 Саутхемптън         5 2 1 2 7:9   7
8 Челси               5 2 1 2 7:8   7