0

У нион победи с 3:1 у дома Херта в берлинското дерби от първия кръг в шампионата на Германия.

След 32 минути игра Теосон Сибачеу се разписа с глава след центриране на Шералдо Бекер. Само шест минути след това голмайсторът Сибачеу пропусна отново да реализира във вратата на Херта. Втората част започна с натиск за домакините и в 50-ата минута Шералдо Бекер също отбеляза във вратата на гостите.

Четири минути по-късно Робин Кнохе с глава изпревари вратаря Оливер Кристенсен, за да вкара за 3:0. Попадението беше разгледано от ВАР, който го потвърди. Херта отбеляза почетен гол пет минути преди изтичане на редовното време чрез Доди Лукебакьо.

Това е четвърта поредна победа за "червените" в дербито на Берлин.

В друга среща от кръга Борусия Мьонхенгладбах се наложи с 3:1 пред собствена публика срещу Хофенхайм.

Щефан Пош получи два жълти картона в рамките на само четири минути и остави гостите в намален състав на терена.

Гостите поведоха чрез Роберт Сков в 25-ата минута, но Рами Бенсемаини изравни три минути преди края на първата част.

Голове на Маркус Тюрам и Нико Елведи осигуриха ценния успех за Борусия след асистенции на Аласан Плеа в 71-ата и 78-ата минута.

Българинът Илия Груев-младши остана резерва при равенството на Вердер Бремен 2:2 при гостуването срещу Волфсбург.

Аугсбург загуби с 0:4 домакинството си на Фрайбург, докато Майнц спечели с 2:1 срещу домакина Бохум.

По-късно днес е местното дерби между Борусия Дортмунд и Байер Леверкузен.