0

П ари Сен-Жермен докопа отново осминафиналите в Шампионската лига с канско напъване за щастливо 1:1 в последния мач в Дортмунд срещу класиралата се вече местна Борусия.

Напомпаните с катарски петродолари французи се състезаваха задочно в група F, обявена за „групата на смъртта“, с други футболни новобогаташи – вдигнатият с парите на саудитците Нюкасъл, който прие на своя ст. „Сейнт Джеймсис Парк“ Милан.

На „Идуна Парк“ нещата не тръгнаха добре за ПСЖ – Адейеми изведе Борусия напред в 51-ата мин., когато Нюкасъл водеше с 1:0 срещу „росонерите“ у дома: в този момент французите бяха елиминирани от ШЛ.

Това трая броени минути. Още в 56-ата в Дортмунд ПСЖ изравни чрез Заир Емери след центриране на Мбапе. В Нюкасъл пък Пулишич се разписа и Милан настигна „свраките“ - 1:1.

Напрежението на двата стадиона се покачваше с приближаването на края на мачовете, накрая ликуваха в ПСЖ, чийто президент Ал-Келаифи в ложата в Дортмунд гледаше нервно на мобилния си телефон какво става в Нюкасъл, а треньорът Луис Енрике отпразнува втория гол на Милан, отбелязан в 84-ата мин. от Чуквуезе, донесъл крайното 2:1 за „росонерите“, което ги прати в Лига Европа.

В група Н пък Барселона, гарантирала си осминафинал предсрочно, се издъни чутовно срещу последния Антверпен, който започна мача с нула точки. Вермеерен онткри за белгийците още във втората минута, Торес изравни 1:1 в 35-ата.

След почивката Янсен отново изведе напред Антверпен, от когото и нашият Левски има кошмарен спомен от миналия век. В 91-ата Гую вкара за 2:2, но още в следващата минута каталунците пак цамбурнаха и допуснаха Иленикена да закове крайното и доста конфузно за тях 3:2.