0

Т ой е безсмъртен, футболистът с непобедимо спортно сърце – Кристиано Роналдо отметна своя мач номер 1200 като професионалист с победа и гол за Ал Насър.

Отборът му разгроми с 4:1 Ал Рияд и с 37 точки от 16 мача е на 7 зад водача в  саудитската лига Ал Хилал.

Португалецът откри резултата с фино изпълнение в 33-ата мин. След асистенция на Мане, а после сам помогна на Отавио да удвои 2:0 преди почивката в третата минута на добавеното време.

През второто полувреме Талиска забоде още 2 гола за „жълтите“ - в 67-ата (отново с голов пас на Мане) и в 90+4, а попадението на Грей за Ал Рияд остана само за статистиката: 4:1 за Ал Насър.

В кариерата си досега Роналдо има 31 мача за Спортинг Лисабон, 346 за Манчестър Юнайтед, 438 за Реал Мадрид, 134 за Ювентус, 46 за Ал-Насър и 205 за Португалия.

В историята на футбола трима вратари също са изиграли 1200 мача - Рожерио Сени (1225), Питър Шилтън (1217) и Фабио (1200).

Сред полевите играчи най-близо до Роналдо е бившият защитник на Реал Мадрид и националния отбор на Бразилия Роберто Карлос - 1090 мача.