0

Р асмус Хьойлунд отбеляза първото си попадение във Висшата лига, а Алехандро Гарначо заби две и Манчестър Юнайтед направи обрат от два гола пасив за победа над Астън Вила с 3:2 в мач от 19-ия кръг на английското първенство по футбол. На трибуните бе сър Дейв Брейлсфорд, дясната ръка на новия съсобственик Джим Ратклиф, който за 1,3 милиарда паунда купи 25% от акциите на клуба. Очаква се той да поеме спортното ръководство на Юнайтед.

Астън Вила нанесе първите два удара в мача. В 21-та минута Джон Макгин центрира, а все неориентираният вратар Андре Онана пусна нелеп гол.

Пет минути по-късно Клеман Ленгле посрещна центриране от ъглов удар на далечна греда, свали акробатично топката за Леандер Дендокер, който я прати във вратата на "червените дяволи" за 2:0.

Рекордьорите по титли в Англия обаче направиха пълен обрат през второто полувреме с две парчета на Алехандро Гарначо.

В 59-ата мин. Бруно Фернандеш отне топката в средата на терена, изведе на фланга Маркъс Рашфорд, който пусна пас към непокрития аржентинец и той вкара отблизо за 1:2.

Само 12 минути по-кусно Гарначо овладя подаване пред наказателното поле и продължи надясно към Фернандеш, който центрира по земя, но пасът му бе избит.

Топката обаче попадна пак в аржентинеца, който препарира за втори път съотборника си от националния на Аржентина Емилиано Мартинес за 2:2.

Победният гол падна в 82-та минута. След центриране от корнер се получи разбъркване в наказателното поле на Вила, а топката попадна идеално на волето на Хьойлунд, който мигновено с левачката взриви трибуните с удар, рикоширал от десния дирек на вратата – 3:2 за Юнайтед.

Астън Вила отана на трето място на точка зад  Арсенал и три зад Ливърпул.

Юнайтед пък е шести с три точки зад градския съперник Манчестър Сити, който е с осем пасив от лидера и с два мача по-малко.