0

А нглийската Висша лига още се опомня от съботните си драми, а днес чака още 2 мача, първият от които – дербито на Северен Лондон между историческите антагонисти Тотнъм и Арсенал.

„Шпорите” приемат „топчиите” в 16 часа, а в 18,30 започва другият неделен сблъсък от 4-тия кръг Уулвърхемптън – Нюкасъл. И двете срещи ще бъдат излъчвани директно в ефира на Diema Sport 2.

Колкото до съботния съспенс в Премиершип, той завърши с инфарктната победа на съгражданите на Тотнъм и Арсенал – Челси. „Сините” спечелиха с 1:0 гостуването си на Борнемут на „Виталити Стейдиъм” благодарение на гола на резервата Кристоф Нкунку 4 минути преди края. Чудеса от храброст за 3-те точки сътвори вратарят на Челси Роберт Санчес, който спаси дори невъзможното, включително – и дузпа.

По-рано пък Ливърпул шокира феновете си, след като падна с 0:1 от Нотингам. Калъм Хъдсън-Одой донесе първия успех за Форест на „Анфийлд” от 55 години в 72-рата минута.