0

М анчестър Сити продължи победния си ход, като се наложи над Фулъм с 2:1 при гостуването си. Ерлинг Холанд вкара още в началото на мача 34-ия си гол във Висшата лига от дузпа. Карлос Винисиус успя да изравни за тима от Лондон, но Хулиан Алварес отново върна преднината на "гражданите" преди почивката.

Тимът на Пеп Гуардиола запази аванса си до края на мача. Със спечелените три точки Манчестър Сити излезе на първо място в класирането, но вече има точка повече от Арсенал, както и мач по-малко от "артилеристите".
Манчестър Юнайтед също постигна много важен успех, като се наложи над намиращия се в отлична форма Астън Вила с 1:0. Единственото попадение за "червените дяволи“ вкара Бруно Фернандеш в края на първото полувреме.

Юнайтед се утвърди на четвъртото място в подреждането, като отвори вече сериозна разлита пред петия Тотнъм. Астън Вила остава на шеста позиция, но може да бъде изпреварен от Ливърпул, който приема Тотнъм малко по-късно днес.

Нюкасъл също доказа силната си форма, като победи последния Саутхемптън с 3:1 като домакин. "Свраките" стигнаха до успеха трудно, като първата част завърши с аванс от 1:0 за гостите след гол на Стюърт Армстронг.

Калъм Уилсън успя да изравни десет минути след почивката, а в края на мача с автогол на Тео Уолкът и ново попадение на Уилсън Нюкасъл стигна до трите точки. "Светците" изглеждат обречени на изпадане в Чемпиъншип.