0

Р еал Мадрид отново трябваше да стигне до епични изпълнения, за да се класира за полуфинала за Купата на краля в драматично мадридско дерби с Атлетико. „Дюшекчиите“ се виждаха напред до 80-ата мин. С аванса, даден от Мората, но тогава Родриго с великолепен гол изравни 1:1 и докара мача до продължения.

Ключова в тях се оказа 99-ата мин., когато бе изгонен за втори жълт картон Савич от Атлетико. Само след 5 мин. Носителят на Златната топка Бензема изведе „белия балет“ напред в резултата, а в 120+1 Винисиус доуби гостите за крайното 3:1 със знаменит пробив, изведен от Дани Себайос.

В другия полуфинал в четвъртък Атлетик Билбао надви с 3:1 като гост Валенсия на „Местая“. Муниаин откри за баските в 35-ата мин., но автогол на съотборника му Де Маркос донесе 1:1 в 43-ата мин. Все пак Нико Уилямс отново изведе Атлетик напред в първата минута от добавеното време преди почивката.

Дузпа на Веспа в 74-ата реши мача и вложи още повече положението на треньора на Валенсия Гатузо.

Жребият за полуфиналите е на 30 януари, участват Барселона, Осасуна, Атлетик Билбао и Реал Мадрид.