0

Б орусия Дортмунд постигна важна победа с 2:1 срещу Унион Берлин в двубой от 27-ия кръг на Бундеслигата и продължава преследването на Байерн Мюнхен.

Успехът за вестфалци бе гарантиран от попадения на Дониел Мален и Юсуфа Мукоко, докато голът за берлинчани вкара Кевин Беренс.

С този успех „жълто-черните“ събраха 56 точки, докато Унион Берлин остава трети с 51 точки на сметката си.

Българският национал Илия Груев влезе като резерва за Вердер Бремен при равенството 2:2 като гост на Майнц 05. Халфът влезе в игра в 63-а минута на мястото на Кристиан Грос, а малко по-късно получи и жълт картон.

Любопитно е, че и четирите гола паднаха в заключителните минути на мача. Айорк даде преднина на Майнц в 85-а минута, а две минути след това Йенс Стаге изравни за бременци.

В добавеното време Майнц отново поведе с гол на Нелсон Вайпер, но в сетния миг германският национал Никлас Фюлкруг донесе точката за Вердер.

По този начин Вердер остава на 11-ата позиция с 32 точки, докато Майнц еосми с 41 пункта.