0

А нхел Ди Мария вкара два пъти и Лионел Меси също се разписа при победа на Аржентина срещу ОАЕ с 5:0 в приятелски мач преди началото на мондиала в Катар.

Хулиан Алварес и Хоакин Кореа също бяха точни за аржентинците, които продължиха серията си без загуба до 36 мача.

Аржентина и ОАЕ се срещнаха на стадион "Бин Зайед" в Абу Даби и южноамериканците доминираха тотално. Те поведоха в 17-ата минута чрез Алварес след асистенция на Меси, а Ди Мария вкара двата си гола през 11 минути в средата на полувремето. Секунди преди края на частта крилото можеше да оформи и хеттрик, но подаде на Меси и нападателят на Пари Сен Жермен бе точен на празна врата.

Кореа се разписа след точно час игра и оформи крайния резултат.

Аржентина ще започне световното първенство на 22 ноември срещу Саудитска Арабия. След това южноамериканците ще срещнат Мексико и Полша.