0

Ж енският национален отбор по волейбол на България допусна поредно поражение в Лигата на нациите.

Тимът, воден от Лоренцо Мичели, загуби от Тайланд с 2:3 (23:25, 25:22, 18:25, 25:22, 10:15) във втория мач от турнира в третата седмица, който се провежда в Хонконг.

Така българските волейболистки продължават да са на последното - 16-о място във временното класиране с 1 победа и 3 точки.

Тайланд записа трети успех, като заема 12-а позиция със 7 точки  (3 победи, 7 загуби).

България остана само с победата над Република Корея в тазгодишното издание на турнира.

Утре националките излизат срещу олимпийските вицешампионки от Бразилия, които са лидер във VNL и до сега са записали 9 победи от 9 мача, от 8,30 часа.

Марелин Николова атакува по блокадата за 1:1 в началото на двубоя. Мария Кривошийска атакува в центъра за 4:7. Ас на Мария Кривошийска - 6:7. Двойна блокада на Мира Паскова и Мерелин Николова изравни резултата при 9:9. Мощна атака на Мерелин Николова от зона 2 по правата направи резултата 12:13. Мира Паскова атакува в аут и Тайланд поведе с 4 точки при 16:12. Лоренцо Мичели взе прекъсване за България. Единична блокада на Мира Паскова - 17:19. Наставникът на Тайланд взе прекъсване. Българските волейболистки се приближиха на 1 точка при 20:21. При 21:23, Лоренцо Мичели взе прекъсване за България. Мария Йорданова атакува по диагонала от зона 4 за 22:23. Мария Йорданова вкара топката между блокадата и мрежата и равенство при 23:23. Волейболистките на Тайланд спечелиха първата част с 25:23.

Втората част започна равностойно до 5:5. "Краче" на Мария Кривошийска и 6:6. Тайланд поведе с 8:6. Лоренцо Мичели взе прекъсване за България. Националките изравниха при 8:8. Перфектна комбинация в центъра - Петя Баракова - Александър Съйкова и България поведе с 9:8.

Единична блокада на Мария Йорданова и 10:9. Мария Йорданова атакува мощно по диагонала от зона 4 за 14:14. Старши треньорът на Тайланд Натапхон Срисамунак взе прекъсване. Грешка на тайландските волейболистки и България поведе с 15:14. Мария Йорданова се справи с двойна блокада за 17:15. нова технична атака на Мария Йорданова и 18:15. Старши треньорът на Тайланд Натапхон Срисамунак взе второто си прекъсване във втората част. Блокада на Петя Баракова - 19:15. Категорична атака на Мария Йорданова от зона 4 и 20:16 за България. Мерелин Николова атакува мощно от зона 2 - 21:17. Ива Дудова замени Мерелин Николова. Мощна атака на Мира Паскова - 22:19. Мира Паскова атакува в аут - 22:21. Мария Кривошийска атакува технично в центъра за 23:21. Ас на Мерелин Николова след сервис с отскок и геймбол при 24:21. Нов страхотен сервис на Мерелин Николова даде възможност за контраатака на Мария Кривошийска, но тя изпрати топката в аут - 24:22. Мира Паскова атакува по блокадата и България спечели втората част с 25:22.

Волейболистките на Тайланд дръпнаха с 5:1 в началото на третата част. Лоренцо Мичели взе прекъсване за България. Мира Паскова атакува по правата от зона 4 за 2:5. "Краче" на Мария Кривошийска - 3:6. Ново "краче" на Мария Кривошийска - 5:7. Мария Йорданова атакува по правата от зона 4 за 6:7. Блокада на Мария Йорданова - 7:8. Националките изравниха резултата при 8:8 след грешка в играта на тайландките. Мерелин Николова атакува технично за 10:11. Мира Паскова атакува мощно по правата от зона 4 - 11:11. Мария Кривошийска атакува мощно в центъра за 12:13. Мира Паскова атакува успешно за 13:14. При 13:19 в игра за България се появи Елена Бечева. Тайландките поведоха с 23:16. Мира Паскова атакува по правата за 18:24. Волейболистките на Тайланд спечелиха третата част с 25:18.

Капитанът Мира Паскова атакува технично над блокадата и България поведе с 3:2 в началото на четвъртата част. "Краче" на Мария Кривошийска - 4:3. Още едно "краче" на Мария Кривошийска - 5:4. Ас на Порнпун Гуедпард и равенство при 5:5. Мария Йорданова атакува мощно за Мария Йорданова - 6:5. Александър Съйкова атакува в центъра за 7:6. Мощна атака на Ива Дудова даде преднина от 2 точки за България при 8:6. Старши треньорът на Тайланд Натапхон Срисамунак взе прекъсване. Българските волейболистки дръпнаха с 3 точки при 10:7. Старши треньорът на Тайланд Натапхон Срисамунак взе второто си прекъсване в четвъртата част. Единична блокада на Мария Кривошийска и 13:8 за България. Блокада на Мария Кривошийска - 14:8. Двойна блокада на Ива Дудова и Мария Кривошийска - 15:8. Мирослава Паскова атакува от зона 4 за 17:12. Поредно "краче" на Мария Кривошийска - 18:13. Мария Йорданова бе категорична в атака по диагонала от зона 4 - 19:14. При 19:16, Лоренцо Мичели взе прекъсване за България. Националките поведоха с 22:19. Нова перфектна комбинация Петя Баракова - Мария Кривошийска и 23:20. Пайп на Мира Паскова изведе националките до геймбол при 24:20. Петя Баракова пусна технично топката в полето на съперника и България спечели четвъртата част с 25:22.

Волейболистките на Тайланд дръпнаха с 4:1 в началото на тайбрека. Лоренцо Мичели взе прекъсване за България. Ива Дудова атакува чисто за 2:4. Мира Паскова атакува по правата от зона 4 за 5:7. Мария Йорданова завърши дълго разиграване за 6:7. Грешка на тайландските волейболистки в атака доведе до равенство при 7:7. Старши треньорът на Тайланд Натапхон Срисамунак взе прекъсване. Тайландките поведоха с 3 точки при 11:8. Пайп на Чатчу-Он Моксри и азиатките дръпнаха с 12:8. Лоренцо Мичели взе второто си прекъсване за България в тайбрека. Мерелин Николова атакува в аут - 8:13. Атака на Ива Дудова от втора линия - 9:13. Александра Съйкова атакува в центъра за 10:14. Тайланд спечели тайбрека с 15:10 и мача с 3:2 гейма.

Капитанът на България Мирослава Паскова стана най-резултатна в мача с 22 точки (2 блока).

Мария Йорданова (1 ас, 1 блок) и Мария Кривошийска (1 ас, 2 блока) завършиха с по 16 точки.

За Тайланд Айчарапорн Конгиот бе най-полезна с 18 точки.