0

Б ългарският национал Александър Везенков направи "дабъл-дабъл" от 17 точки и 11 борби за победата на Олимпиакос със 74:68 над литовския Жалгирис Каунас в мач от втория кръг на Евролигата по баскетбол за мъже.

За гръцкия гранд това бе първи успех за кампанията след поражението от турския Фенербахче на старта.

Реално Олимпиакос изкова триумфа си срещу Жалгирис в първата четвърт, която спечели с 21:6.

Везенков бе във вихъра си в последните 75 секунди на мача, когато вкара 6 точки, оказали се решителни, за да ликуват домакините в "Двореца на мира и приятелството" в Пирея.

Към статистиката си бившият ас на енбиейския Сакраменто Кингс добави една асистенция, една открадната топка и само една грешка за почти 25 минути на паркета, което оформи коефициента му на полезно действие на 30.

Другият най-резултатен играч в срещата бе Дейвидас Сирвидис, записал също като нашия 17 точки.

След първите два кръга в Евролигата с по две победи са 3 отбора от Балканите – гръцкият Панатинайкос, турският Фенербахче и сръбският Цървена звезда, както френският Монако.