0

17-годишната рускиня Мира Андреева се класира за четвъртфиналите при жените на Откритото първенство на Франция по тенис.

Андреева достигна до първи четвъртфинал в кариерата си в турнирите от Големия шлем след успех в третия кръг над представителката на домакините Варвара Грачьова със 7:5, 6:2. Двубоят продължи час и 32 минути.

Руската тенисистка стана втората най-млада състезателка през този век, която достига до четвъртфинал на сингъл при жените на "Ролан Гарос" (17 години и 27 дни). По този показател тя отстъпва само на българката Сесил Каратанчева, която записва подобно постижение през 2005-а едва на 15 години и 288 дни.

Противничка на Мира Андреева в спора за класиране на полуфиналите ще бъде втората поставена Арина Сабаленка от Беларус.

Рускинята поведе с 4:3 след пробив в първия сет, но допусна изравняване за 4:4. При втория си пробив в сета Андреева не сгреши и приключи частта при 7:5.

Във втория сет Мира Андреева поведе с 2:0, Грачьова изравни до 2:2, но руската представителка спечели четири поредни гейма за крайното 6:2.

"Когато публиката скандираше "Варвара, Варвара", аз опитвах да си представя, че викат моето име. Това помогна", заяви в шеговит тон Андреева след срещата, пише БТА.