0

С рещу Филаделфия новобранецът Деймиън Лилард вкара 39 точки и спечели 8 борби за победата на Милуоки Бъкс със 118:117 (30:23, 33:31, 25:31, 30:32). Още с първия си мач звездният трансфер на Бъкс записа името си в историята на тима – никой преди него не бе завършвал с 39 точки дебютния си мач.

Лилард, който вкара и решителните 11 последни точки, добави 4 асистенции.  Милуоки изоставаше с 8 точки в последната четвърт, преди да направи късен обрат благодарение на новия.

Янис Антетокумбо записа 23 точки и 13 борби за Милуоки. Бруук Лопес добави 13 точки, които имаха 50% успеваемост при стрелбата.

За Лос Анджелис Лейкърс Антъни Дейвис отбеляза 30 точки и спечели 12 борби, а ЛеБрон Джеймс добави още 21 точки, 9 асистенции и 8 борби за успеха над Финикс Сънс със 100:95 (18:30, 30:22, 24:32, 28:11) в НБА.

Д'Анджело Ръсел отбеляза 14 точки, а Остин Рийвс помогна с още 10 за успеха на "Езерняците", които се завърнаха в мача, след като изоставаха с 12 точки след третата част. Тимът на Финикс не успя да вкара нито една точка цели 7 минути в последната четвърт на мача.

Кевин Дюрант завърши с 39 точки и 11 борби за "Слънцата", които започнаха сезона с победа над Голдън Стейт във вторник. Тимът ще изиграе първия си домакински мач срещу Юта Джаз в събота.

Ерик Гордън отбеляза 15 точки за Финикс, докато Девин Буукър и Брадли Бийл не играха заради контузии. Джордан Гудуин добави 14 точки за Финикс, а Джош Окоги - 10.

Дюрант изравни в края на мача при 91:91, но Джеймс отвори разлика за домакините - 95:91.

Дейвис оформи победата с четири успешни опита от свободни удари седем секунди преди края.

Дюрант изпревари Хакийм Олайджуон и вече е на 12-о място във вечната класация на стрелците в НБА, като има 26 949 точки в актива си.