Б ългария спечели срещу Канада с 3:2 гейма (25:27, 25:22, 21:25, 25:18, 15:11) в поредния си мач от Лигата на нациите в Словения.
„Лъвовете“ започнаха силно турнира с успех над световния шампион Италия (3:2), а след това отстъпиха драматично на домакина Словения с 2:3. От своя страна Канада влезе в двубоя след две поражения – от Словения и Украйна. Българските национали стартираха уверено рещу Канада, но след оспорвана първа част я загубиха с 25:27. Тимът на Джанлоренцо Бленджини отговори във втория гейм и изравни след 25:22. Канада отново излезе напред след успех в третата част с 25:21, но българите показаха характер, спечелиха четвъртия гейм с 25:19 и вкараха мача в тайбрек. В решителната част България започна отлично, натрупа аванс още в началото и не позволи на съперника да обърне развоя на срещата. След 15:11 националите стигнаха до ценен успех.
Силен мач изиграха Александър Николов, Симеон Николов и Денислав Бърдаров, които имаха ключова роля за обрата и победата. Утре играем срещу Украйна.
АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА КАНАЛА НИ В YOUTUBE
АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА КАНАЛА НИ ВЪВ VBOX


















