0

С илата на майчината любов и късметът донесоха на гостуващия Сейнт Луис победа с 3:2 над Колорадо Аваланш в мач, в който българският вратар на домакините Александър Георгиев отрази 36 удара към мрежата си.

Гостите бяха довели на трибуните майките си за гостуванията в Денвър и Чикаго. И те им донесоха така нужната подкрепа и късмет.

В последните минути Колорадо извади Георгиев, за да пусне още един играч в нападение при съотношение шестима на трима, но гостите оцеляха.

Победният гол за Сейнт Луис вкара Брендън Саад във втората част с късметлийски рикошет от стика на защитника Кейл Макар, при който шайбата излъга вратаря Алекс Георгиев, притиснат към гредата, и мина покрай кънката му.

С главен принос за победата на Блус бе и вратарят Джордан Бинигтън, който спаси 45 удара за третата поредна победа на отбора в NHL.

Робърт Томас и Джордан Кайру също вкараха за победителите. Мико Рантанен и Артури Лехконен бяха голмайсторите за Колорадо.