0

О тборът на Марица (Пловдив) се наложи с 3:1 (25:22, 26:28, 25:19, 25:12) над Славия като домакин в първи полуфинален плейоф в Националната волейболна лига за жени и поведе с 1:0 в серията с „белите“, която се играе до два успеха от три срещи.

В първия гейм мачът вървеше точка за точка до 16:16, когато домакините успяха да дръпнат  20:16.

Последваха 5 последователни точки за Славия до 22:21 за „белите“.

В решаващите моменти шампионките демонстрираха по-голямата си класа и взеха  първата част 25:22.

Вторият гейм отново стартира с поделено надмощие и двата тима бяха близко в резултата до средата на частта, когато гостите от София поведоха 17:12.

"Белите", играли в черно като гости, задържаха преднината си и стигнаха до две възможности да спечелят гейма при 24:22, но ги пропуснаха.

Марица на свой ред получи геймбол при 25:24, който обаче „жълто-сините“ също не оползотвориха, а „белите“ бяха по-концентрирани в заключителните моменти, за да изравнят след 28:26 във втората част.

Успехът във втория гейм донесе импулс в играта на Славия, но домакините показаха по-ефективна игра в нападение в третия гейм, което позволи на шампионките да поведат отново в резултата след 25:19.

Славия поведе 4:0 в четвъртия гейм, но Марица бързо си върна верния ритъм и не остави никакви надежди на съперничките с 25:12 за крайното 3:1.

Вторият двубой от серията е в четвъртък (30 март) от 18:30 часа в зала „Панайот Пондалов“ в столицата.