0

Ч ерно море се справи макар и трудно с Ботев Враца и спечели с минималното 2:1. „Моряците“ бяха големият фаворит в този мач и в крайна сметка го взеха. Прави впечатление обаче, че им по-трудно срещу на книга по-леките съперници, в които от тях се очаква да диктуват играта. Специално през този сезон както срещу малки, така и срещу големи противници, играчите на Илиан Илиев печелят минимално. От 15 победи в първенството дотук, цели 11 са с един гол разлика. Шест двубоя бяха спечелени с 1:0 - срещу Хебър, Лудогорец, Ботев Пд, Арда и ЦСКА като домакин, както и с 1:0 над Ботев Вр като гост. С 2:1 бяха сломени Етър, Пирин и Ботев Вр на „Тича“, както и Етър във Велико Търново. Имаше и една победа с 3:2. Тя дойде в 18-я кръг срещу Крумовград у дома.

Интересно е и това, че двете най-големи победи за тима на Илиан Илиев бяха постигнати срещу един и същ съперник. И това бе Славия. „Белите“ бяха разгромени с 5:1 на стадион „Александър Шаламанов“ в София, както и с 3:0 при ответния двубой в морската столица. С два гола разлика „моряците“ се наложиха над Берое като домакин (2:0) и Крумовград като гост (3:1). Двубоят срещу дебютанта в елита в Коматево обаче съвсем не бе от лесните и краят му не бе дочакан спокойно. До 86-ата минута резултатът бе 1:1, когато младият Велислав Василев вкара за 2:1, а в петата минута на добавеното време друг талант – Мартин Милушев се възползва от шанса, който му бе даден и оформи крайното 3:1. Така победата стана по-изразителна, но и тя много приличаше на повечето от останалите, които по традиция този сезон са минимални.