0

Ч ерно море Тича победи Спартак Плевен с 80:74 при домашния треньорски дебют на Георги Давидов и изравни резултата в четвъртфиналната плейофна серия в Националната баскетболна лига за мъже. Домакините стигнаха до успеха след много силна последна четвърт, която спечелиха категорично с 30:18.

За Черно море Тича Аверил Ъгба за пореден път завърши с дабъл-дабъл – 14 точки и 12 борби, с дабъл-дабъл завърши и Иван Спиров с 20 точки и 10 борби. Най-полезен за домакините бе Къртис Джоунс с 38 точки, 5 борби, 7 асистенции и 3 откраднати топки. За Спартак с дабъл-дабъл завършиха Цветомир Чернокожев с 19 точки и 10 борби и Талиб Занна – 12 точки 10 борби.

Третият мач между двата отбора е в петък (3 май) в Плевен.

Преди началото на срещата играчът на домакините Аверил Ъгба получи наградата за най-добър борец в редовния сезон на НБЛ.

Втори срещи от четвъртфиналните плейофи в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ):

ЦСКА – Балкан – 82:77 (26:16, 21:18, 21:20, 14:23)
Резултатът в серията е 1-1 победи;

Левски – Черноморец – 74:88 (17:25, 23:26, 19:24, 15:13)
Ченоморец спечели серията с  2-0 победи;

Шумен – Рилски спортист - 67:96 (8:25, 27:27, 13:28, 19:16)
Рилски спортист спечели серията с 2-0 победи;

Черно море Тича – Спартак Плевен – 80:74 (17:16, 14:19, 19:21, 30:18)