0

О тборът на Черноморец се справи с Левски със 73:59 (21:16, 23:13, 10:18, 19:12) в първи мач от четвъртфиналните плейофи в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Играе се до две победи от три възможни двубоя.

След две поредни загуби в края на редовния сезон носителят на Купата на България и лидер в редовния сезон на първенството Черноморец пое инициативата от самото начало срещу Левски, но гостите се държаха близо до противника през първата четвърт.

„Сините“ изиграха по-силна трета четвърт, която спечелиха с 18:10 и се доближиха на 7 точки от Черноморец – 47:54 преди последния период. В оставащите 10 минути домакините не позволиха да се стигне до обрат и ликуваха в края.

Травис Макконико завърши с 16 точки, 6 борби и 8 асистенции за бургазлии, а Тони Троша добави 13 точки и 7 борби. Христо Захариев и Ладариен Грифин не взеха участие в мача.

Димитър Маринчешки бе най-полезен за „сините“ с 11 точки и 14 борби, докато Златин Георгиев се включи с 13 точки и 5 борби.

Рилски спортист надигра убедително тима на Шумен със 113:60 (25:16, 34:16, 26:10, 28:18) като домакин в „Арена Самоков“ и също поведе с 1-0 победи в серията.

Мирослав Васов бе най-резултатен за Рилски спортист с 19 точки, а по 17 отбелязаха Васил Попов и Христо Бъчков. Александър Янев и Крис Минков пропуснаха срещата.

За състава на Шумен Дейвид Ролинс и Джъстин Кохайда реализираха по 16 точки, а вторият добави и 10 борби.

Тимът на Спартак Плевен победи Черно море Тича със 116:83 (29:14, 24:21, 36:24, 27:24) като домакин и взе аванс в четвъртфиналната битка. Двубоят започна с 35-минутно закъснение заради технически проблем с времеизмервателната уредба в зала „Балканстой“ в Плевен.

Браянт Томас бе най-резултатен за Спартак Плевен с 23 точки и 4 борби, докато Джулиен Люис добави 15 точки и 7 борби.

За Черно море Тича Аверил Ъгба завърши с 22 точки и 8 борби, а Венелин Христов вкара 11 точки.

Шампионът Балкан се наложи над гостуващия ЦСКА с 91:76 (18:26, 29:13, 26:25, 18:12) в друг мач от четвъртфиналните плейофи, а на трибуните в „Арена Ботевград“ бе и българската баскетболна звезда Александър Везенков.

Майки Диксън се отличи за Балкан с 29 точки и 6 асистенции, а Николай Грозев се отчете с 14 точки.

За ЦСКА Васил Бачев завърши с 23 точки, 3 борби и 6 асистенции, а Камерън Грегъри реализира 19 точки и 9 борби.

Вторите мачове при всички четвъртфинални двойки са насрочени за 1 май.