0

Ц СКА ще се бори за спечелване на своята 25-та титла на България по волейбол при жените. "Червените" се класираха за финала за шампионската титла на лигата, след като надиграха домакина Казанлък с 3:0 (25:16, 25:19, 26:24) във втория полуфинален плейоф и отстраниха "розите" след 2:0 в серията.

Столичанки показаха характер и удържаха щурма на домакините. ЦСКА доминираше в първите два гейма, а в третия волейболистките, водени от Юлия Иванова и Антонина Зетова, изоставаха в резултата до самия край. Силна игра в защита помогна на "червените" да приключат срещата още в третата част.

Съперник на ЦСКА във финала ще бъде Марица Пловдив или Славия. Шампионките водят с 1:0 победи срещу "белите", а втората среща между двата състава е в четвъртък в София.