0

Ж устин Бреза-Буше и Жулия Симон донесоха двойна победа за тима на Франция в женския индивидуален старт на 15 километра от Световната купа по биатлон, който се проведе в Антхолц-Антерселва, Италия.
Бреза-Буше премина дистанцията за 42:20,6 минути и със само една наказателна минута завърши на 51,1 секунди пред своята сънародничка Симон, която пропусна две мишени.
Трета на 1:37,2 минути зад победителката остана представителката на Швеция Мона Брорсон, която също допусна две грешки в своята стрелба.

От българките най-добре се представи Милена Тодорова, която завърши на 22-ра позиция с четири грешки и пасив от 4:13,7 мин. спрямо първото място. Единствената друга родна представителка Мария Здравкова се класира на 86-о място с пет пропуска.
В генералното класиране за Световната купа начело, въпреки че не участва днес, остава Марте Олсбу Рьозеланд (Норвегия), която има 651 точки. Втора с 563 е Елвира Йоберг (Швеция), която също не стартира днес, а тройката се затваря от белорускинята Динара Алимбекова, която днес завърши седма и увеличи актива си на 535 ночки.

Програмата на шестия кръг за сезона в Световната купа по биатлон продължава утре с втория за сезон масов старт на 15 км за мъже, който ще започне в 13.50 часа българско време. От 16.00 пък ще има и женска щафета на 4 по 6 км. В неделя мъжете ще имат щафета на 4 по 7,5 (13.15 часа), а жените масов старт на 12,5 км (16.15 часа).