0

И талианският тенисист Яник Синер е първият полуфиналист на турнира от сериите Мастърс в Маями с награден фонд 8,8 милиона долара. Десетият в схемата италианец надигра на четвъртфиналите финландеца Емил Руусувуори с 6:3, 6:1 за 1 час и 14 минути игра.

Синер реализира четири точки за пробив от шест възможности и без проблеми елиминира съперника.

В началото на втория сет мачът бе прекъснат за около два часа заради дъжд, но това не наруши ритъма на италианеца и след подновяването на играта той продължи да доминира.

На полуфиналите 21-годишният италианец ще играе срещу победителя от мача между Карлос Алкарас (Испания) и Тейлър Фриц (САЩ).

"И двамата играхме добре днес, но аз спечелих важните точки. Никога не е лесно, когато си във възход и има прекъсване, но при подновяването отново играх добре", каза Синер след мача.