0

Г ригор Димитров победи американския гигант Джон Иснър (2,08 м) с 6:3, 7:6 (8) и се класира на четвъртфиналите на големия турнир в Индиън Уелс, считан за най-престижния извън тези за Големия шлем. За Гришо това е 15-о участие в тази фаза на турнир от сериите "Мастърс" 1000 с награден фонд 8,58 милиона долара.

С победата си над Иснър Григор заработи 179 940 долара и 180 точки за световната ранглиста.

Българинът дръпна с 4:1 в първия сет, Иснър демонстрира мощния си сервис с гейм на нула за 3:5, но след това Григор не допусна обрат и след 34 мин. Игра спечели сета.

Във втория сет Иснър постоянно водеше – 0:1, 1:2, 2:3, 3:4, 4:5, 5:6, преди Димитров при своя сервис да поведе 40-30 и да завърши победно гейма за 6:6.

В тайбрека играта вървеше точка за точка до 4:4. Григор успя да стигне до мачпойнт при сервис на Иснър, но американецът изравни. Иснър сгреши от форхенд, от което Григор се възползва и накрая реши тайбрека и мача при своето подаване.

На четвъртфиналите Григор Димитров (35-ти в ранглистата) ще се изправи срещу Андрей Рубльов, който е седми в световната ранглиста на ATP. Руснакът победи с 2:0 сета - 7:6, 6:4, поляка Хуберт Хуркач. Двубоят между двамата ще се играе в петък вечер, сочи предварителната програма на надпреварата.

Досега двамата с Рубльов са си разменили по 2 победи.